Czy dożylne wlewy z witaminy C działają?

Witamina C to składnik o rozległym zastosowaniu, który zwalcza infekcje i wspiera układ odpornościowy. Stosowany jest zwłaszcza w czasie jesienno-zimowym. Od połowy XX wieku witaminę C wykorzystuje się w inny sposób – przy bardzo poważnych chorobach. Zweryfikujmy zatem jak działają dożylne wlewy witaminy C i kiedy się je zaleca.

Wlewy witaminy C – na miażdżycę

Witamina C jest elementem niezbędnym do życia człowieka. Sami nie jesteśmy w stanie jej wytworzyć, dlatego musimy pobierać ją w formie syntetycznej lub naturalnej (np. z jedzenia). Nowoczesna medycyna od dłuższego czasu bada wpływ kwasu askorbinowego na zwalczanie poważniejszych schorzeń – zapalenia stawów, arytmii, jak również wielu innych. Naukowcy sprawdzają szczególnie wpływ kwasu askorbinowego na zwalczanie komórek nowotworowych – niektóre eksperymenty starają się udowodnić, że wprowadzenie niekonwencjonalnego leczenia może przynieść dużo lepsze rezultaty leczenia. Wprowadzenie sporych porcji kwasu askorbinowego do ciała człowieka to tzw. dożylne wlewy witaminy C. Wlewy rozpoczynają się od 20 gramów, jest to więc niezwykle silne stężenie, które pomoże pokonać mnóstwo groźnych chorób.

Wlewy witaminy C – czas trwania terapii

Sposób dostarczania witaminy C, czyli podanie dożylne, usuwa możliwość pojawienia się efektów niepożądanych, które mogłyby pojawić się w przypadku tradycyjnych terapii (np. suplementów). Dzięki temu cukrzyca może się cofnąć i poprawi się wydolność organizmu, a więc efekty mogą być znakomite. To doktor decyduje o przebiegu terapii i ustala stężenie, ale żeby dostrzec trwałe efekty, leczenie musi potrwać przez dłuższy okres.