Czyszczenie WordPress z malware powierz profesjonaliście

WordPress złośliwe oprogramowanie. Zdobądź więcej informacji.

WordPress okazał się w mijających latach tak popularnym systemem zarządzania treścią, iż ilość witryn i sklepów internetowych tworzonych z jego użyciem liczy się w tym momencie w milionach. Częstotliwość stosowania tego CMS-a powoduje, iż strony wykonane na WordPressie bywają częstym celem ataków hakerów. W razie zawirusowania strony, potrzebne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Po czym rozpoznać zainfekowanego WordPressa?

Strona internetowa wysyła wiadomości-śmieci? Logowanie jest niemożliwe? Wpisy na stronie zostały zmienione bez Twojej wiedzy? A może na stronie znalazłeś przekierowania do nieznanych Ci adresów? To raptem kilka z częstych symptomów wskazujących na zawirusowaną witrynę. W takiej sytuacji potrzebne jest bezzwłoczna reakcja, aby zlikwidować przyczynę infekcji, a następnie przywrócić witrynę do należytego funkcjonowania. Usuwanie wirusów z WordPressa przeważnie wychodzi poza zakres wiedzy ludzi, którzy codziennie parają się tylko tworzeniem stron i sklepów www na tym CMS-ie, dlatego czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek lub po atakach hakerskich najlepiej powierzyć specom od tego typu działań.

Usuwanie infekcji ze strony internetowej – pełny przegląd baz danych i plików strony

Profesjonaliści zajmujący się czyszczeniem malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie podczas swoich czynności naprawczych prowadzą gruntowny przegląd baz danych i plików strony. Badają kod zainstalowanych na stronie wtyczek oraz motywów, jak również pliki htaccess oraz wp-config. W toku naprawy zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które ograniczą niebezpieczeństwo dalszych infekcji. Jeżeli długotrwała infekcja spowodowała włączenie strony do wykazu wykluczeń (np. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z WordPressa specjaliści podejmują również niezbędne kroki w celu wykreślenia jej z tego typu katalogów. Cykliczne uaktualnianie WordPressa i stosowanych na stronie www wtyczek jest niezmiernie istotne, gdyż odwrócenie wszelkich efektów zainfekowania nie daje pewności, iż analogiczna sytuacja nie zdarzy się w przyszłości.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]