Gdzie wykonać badania psychologiczne kierowców?

Na www.badaniabielsko.pl zamówisz badania psychologiczne kierowców Bielsko.

Na sytuację na drogach w największej mierze rzutują umiejętności prowadzących jeżdżące po nich samochody. Szczególnie istotne okazuje się to dla kierowców profesjonalnych – między innymi taksówkarzy oraz kierowców TIR-ów i busów. W ich sytuacji ważne są tak umiejętności, jak i uwarunkowania psychiczne. Z tego względu kierowcy z takich profesji zgodnie z prawem powinni regularnie przechodzić badania psychologiczne kierowców. Dobrze zatem napisać na ich temat kilka słów. W jakich odstępach muszą być wykonywane? Na czym polegają tego typu badania psychotechniczne? I, co najważniejsze, jak możemy się do nich przygotować?

Zasady badań psychologicznych kierowców

Badania kierowców muszą być przeprowadzane co pięć lat. Ta reguła nie dotyczy z kolei specjalistów, którzy skończyli 50 lat – powinni bowiem wykonywać je co 30 miesięcy. Badania psychotechniczne kierowców wykonywane są przez psychologa w wyspecjalizowanej poradni, który w pierwszej kolejności przeprowadza badania charakterologiczne. Mają one postać rozmowy z kierowcą, w trakcie której odpowiada on na pytania dotyczące wyborów w ekstremalnych sytuacjach. Następna faza badań psychologicznych kierowców to test na inteligencję, natomiast następnie przeprowadzane są badania na odpowiednich urządzeniach, w czasie których badana jest postrzeganie szybkości, podzielność koncentracji umiejętność szybkiego reagowania i widzenie w ciemności.

Jak przygotować się do badań psychologicznych kierowców?

Po ich przeprowadzeniu kierowca jest zapraszany na wizytę z psychologiem, który w jej czasie powiadamia go, czy zaliczył badanie. Co istotne, powinniśmy wiedzieć, iż nie dla każdego ich rezultaty będą pomyślne. Szanse na szczęśliwe zakończenie badań psychologicznych kierowców możemy jednak nieco podnieść. Jak? W internecie znajdziemy liczne filmy prezentujące działanie maszyn, na których są przeprowadzane badania psychotechniczne – to świetne rozwiązanie, by wcześniej przekonać się, jak one działają.

Nasze dane:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]