Implantologia – dlaczego warto się zdecydować?

Niegdyś osoby, które z rozmaitych przyczyn ”zgubiły” uzębienie, zmuszone były do tego, by korzystać z sztucznych szczęk. Nie jest to jednak dobre wyjście, gdyż protezy wymagają pracochłonnej pielęgnacji, zaś ich zakładanie nie będzie zbyt wygodne. Dlatego tak dużym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które są znacznie bardziej komfortowe, lecz także wykazują sporo innych zalet. Implantologia wszak pozwala na wypracowanie trwałych efektów, do zera ograniczając prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Dobrze więc napisać parę zdań o tym, jak wygląda operacja wykonania implantów zębów, które typy są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać specjalistę, który wszczepi dla nas implanty zębów.

Na czym polega implantologia?

Obecnie implantologia wykorzystuje 2 typy implantów – najczęściej wykonywane o długości 10 mm oraz nieco krótsze, czyli 6 mm. Implant zrobiony z odpowiedniego stopu tytanu jest umieszczany w przyzębiu chorego, a układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia zaś pozwala na znaczące skrócenie okresu gojenia – pacjent nie notuje jakichkolwiek dolegliwości już po trzech miesiącach. Do tego czasu musi wykorzystywać zimne okłady, a bezpośrednio po operacji – wystrzegać się alkoholu, papierosów oraz bardzo ciepłych potraw. Istotne będzie również stosowanie specjalnych preparatów, które likwidują opuchliznę i dyskomfort.

Efektywna oraz bezpieczna implantologia

Implantologia ma spory wpływ na jakość życia chorych – dlatego tak ważne jest to, by znaleźć odpowiedniego lekarza. Jak jednak uniknąć niemiłych pomyłek i problemów ze zdrowiem? Najlepiej zrobimy powierzając wszczepienie implantów zębów dentyście ze sporym stażem i pozytywnymi opiniami wcześniejszych klientów. Gdzie je znaleźć? W szczególności w sieci. Po wpisaniu w Google lokalizacji gabinetu stomatologicznego z pewnością znajdziemy ważne wskazówki.