Implantologia – rozwiąże problem z brakiem nawet jednego zęba

Implanty zębowe to doskonały sposób na zastąpienie utraconego korzenia. To świetne rozwiązanie dla osób, które straciły kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzebują pełnej protezy. Aczkolwiek implanty stomatologiczne jednakowo dobrze sprawdzają się też w przypadku dużych ubytków, a nawet pełnego bezzębia. Są one znacznie wygodniejsze od protez, a jeżeli stosownie się o nie zatroszczymy, bez większych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkadziesiąt lat. Tak wysoka wytrzymałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa materiałów, które wykorzystuje się do ich produkcji. Z jakich materiałów robi się nowoczesne implanty zębów?

Implanty stomatologiczne – wytwarzane z tytanu

Na samym początku warto wspomnieć, że implant zęba to jedynie ta część, która jest wszczepiona w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Element widoczny to tzw. korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – metalu, który cechuje się ogromną wytrzymałością. Jego największym atutem jest również to, że nie rdzewieje ani wchodzi w reakcje z żadną substancją – jego stosowanie jest zatem w stu procentach bezpieczne dla zdrowia. Przy poprawnie przeprowadzonym zabiegu i przestrzeganiu higieny, wytrzymuje kilkanaście lat.

Z czego wytwarza się korony implantów?

Spektrum materiałów, z których wytwarzane są korony jest szersze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty stomatologiczne z porcelanową koroną, do złudzenia przypominającą naturalny ząb, a prócz tego nie wywołującą reakcji alergicznych. Implantologia oferuje także tańsze metalowe korony z porcelanową powłoką poprawiającą ich walory wizualne i dodatkowo zapobiegającą uczuleniom. Najbardziej budżetowa opcja, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Ze względu na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one montowane najczęściej w miejsce tylnych zębów.