Jak przebiega leczenie kanałowe?

Martwica, daleko posunięta próchnica, złamanie zęba, zapalenie miazgi bądź nieodzowność przygotowania korzenia do protezownia – te kazusy łączy fakt, iż najczęściej w ich przypadku sięga się po leczenie kanałowe. Choć zabieg ten u niektórych pacjentów wywołuje ciarki, w rzeczywistości nie należy się bać tego rodzaju terapii. Obecnie stomatologia dysponuje nowoczesnym wyposażeniem i efektywnymi środkami znieczulającymi, które umożliwiają leczenie także największych ubytków bez strachu przed bólem.

Leczenie kanałowe – jak przebiega?

Pierwszy etap leczenia kanałowego to odkrycie kanałów zęba i pozbycie się z niego miazgi zmienionej chorobowo. W jej skład wchodzą nerw oraz naczynia krwionośne, zatem leczenie kanałowe wymaga zastosowania skutecznego środka znieczulającego. W następnej kolejności przeprowadza się dezynfekcję kanału, oczyszczającą go ze wszelkich chorobotwórczych bakterii. Na koniec napełnia się kanał zęba cementem szkło-jonomerowym, ceramiką, materiałem kompozytowym bądź metalem szlachetnym.

Wybierz dobrego dentystę do przeprowadzenia endodoncji mikroskopowej?

Endodoncja, bo tak brzmi medyczne określenie leczenia kanałowego, to jeden z najbardziej złożonych zabiegów wykonywanych w gabinecie stomatologicznym. Powinno się w związku z tym wybrać rzetelnego specjalistę, który go zrealizuje. Gwarancją tego, że leczenie będzie udane są możliwości, jakie daje nam endodoncja mikroskopowa. Technika ta polega na wprowadzeniu w kanał miniaturowego mikroskopu transmitującego obraz do monitora. Pozwala to dentyście na precyzyjne oczyszczenie, a następnie szczelne wypełnienie kanału, co spowoduje, iż kolejne zabiegi nie będą już potrzebne.