Komunia dziecka – o czym powinno się pamiętać?

Jeśli potrzebujesz zamówić organizację komunii w Krakowie, skieruj się na https://palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/komunia/.

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy identycznie ważnym wydarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Trudno się tym dziwić, bo to na ogół pierwsza faktycznie duża zabawa dla rodziny, na której dziecko zdaje sobie sprawę z tego, że cała uwaga skupiona jest tylko na nim. Stąd też rodzice pragną, żeby ten dzień utrwalił się na lata w jego wspomnieniach.

Znaleźć lokal na komunię czy zorganizować obiad w domu?

Już przed etapem wysyłania zaproszeń na komunię rodzice muszą się zdecydować czy poczęstują gości w swoim mieszkaniu czy niezbędne będzie zamówienie sali. Obiad dla zaproszonych w mieszkaniu jest najczęściej możliwe wówczas, gdy przygotowujemy uroczysty obiad tylko dla najbliższej kilkunastoosobowej rodziny, aczkolwiek to już rzadkie przypadki. Obiady z okazji komunii przeobraziły się w ostatnich czasach w huczne wydarzenia rodzinne, na które zjeżdża się czasem do kilkudziesięciu gości, wskutek czego zwykle urządzane są w restauracjach bądź salach weselnych. Jeśli pragniemy zabukować najładniejszą salę, warto wyruszyć na poszukiwania lokalu, od razu jak będzie ustalony dzień przyjęcia sakramentu. W okresie komunijnym sporą trudnością może stać się również zatrudnienie wolnej firmy cateringowej, w związku z tym warto wybrać takie miejsce na organizację obiadu, które współpracuje z własnym, sprawdzonym dostawcą cateringu, specjalizującym się w przygotowaniu dań na komunie. Kluczowe jest także to, by lokal na przyjęcie komunijne umiejscowiony był tak, by transport wszystkich uczestników imprezy z kościoła był błyskawiczny i komfortowy.

Organizacja przyjęcia komunijnego – o czym jeszcze pamiętać?

Rozważ zatrudnienie fotografa, który uwieczni na zawsze ten dzień – zarówno wydarzenia w kościele, jak odbywającą się później zabawę gości. Tradycją stały się również aranżowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z chrzestnymi i rodziną. Lokalu na komunię powinna więc oferować zachwycające, schludne pomieszczenia. Dodatkowym atutem będzie dostęp do ogrodu, w którym przy sprzyjającej pogodzie uda się urządzić sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Możliwość wyjścia do ogrodu to także atrakcja dla najmłodszych gości przyjęcia komunijnego – jeśli będzie ich spora liczba, warto zastanowić się nad wynajęciem animatora, który zajmie dzieci przeróżnymi grami.
Oczywiście, uczestnicy przyjęcia komunijnego przywiozą podarunki dla dziecka. Rodzice zazwyczaj dają im pełną dowolność z tym obszarze. Jednakże nie będzie w negatywnie odbierane, jeżeli uwzględnimy w zaproszeniu, iż nie życzymy sobie niektórych rodzajów podarunków, przykładowo wartościowej biżuterii bądź zabawek militarnych.

Nasze dane:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]