Kontenerowy wywóz odpadów – dla kogo?

Opróżnianie strychu bądź piwnicy, prace w ogrodzie, budowa czy też przebudowa domu, remont mieszkania – co łączy te, na pierwszą myśl zupełnie niezwiązane ze sobą czynności? W przypadku ich wszystkich pojawiają się spore ilości odpadów, których nie powinniśmy wyrzucać do odpadów komunalnych. Zniszczone meble i sprzęty domowe, gruz budowlany oraz ziemia i odpady zielone muszą być dostarczone do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jak jednakże postąpić, gdy nie mamy możliwości przetransportować ich na własną rękę? W takich przypadkach najrozsądniej uczynimy zamawiając kontenerowy wywóz śmieci.

Wywóz śmieci – jak to działa?

Wywóz śmieci w przystosowanych do tego kontenerach to usługa pozwalająca uniknąć wywożenia odpadów do PSZOK-u. Oferujące go przedsiębiorstwo usługowe dostarcza do klienta kontener o objętości dostosowanej do zaawansowania prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może przez czas ustalony w umowie zapełnić go śmieciami bez obaw o to, iż poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe przechowywanie. W określonym w umowie dniu firma odbiera od klienta wypełniony kontener na śmieci. To na niej leży teraz obowiązek zatroszczenia się o utylizację śmieci zgodnie z przepisami, co czyni to rozwiązanie bezproblemowym i wygodnym.

Komu zalecamy kontenerowy wywóz śmieci?

Na kontenerowy wywóz śmieci decydują się różni klienci. Z ewidentnych przyczyn usługi tego rodzaju największym zainteresowaniem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy nierzadko nie są w stanie zapewnić transportu śmieci do PSZOK-u. Ze względu na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest również niejednokrotnie zamawiany przez inne firmy. Korzystają z niego m.in. przedsiębiorstwa budowlane, remontowe czy ogrodnicze. W sezonie zimowym to także najlepsza metoda na składowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z dróg wewnętrznych, boisk, trawników czy parkingów.