Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

W tym miejscu uzyskasz fachową poradę specjalistów z biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie księgowości w niewielkich firmach okazuje się zazwyczaj źródłem sporych problemów. Mikrofirmy zwykle nie są w stanie zatrudnić specjalistyksięgowego na stałe, zaś ich szefowie często nie potrafią starannie zarządzać finansami. Na szczęście wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż myśli wielu z nas – wystarczy jedynie zdecydować się na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób uzyskamy? Jak zyskać pewność tego, że poziom współpracy okaże się satysfakcjonujący?

Nie musisz zatrudniać księgowego – korzystaj z wsparcia biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się przede wszystkim z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Jeśli powierzymy finanse przedsiębiorstwa specjalistom, otrzymamy pewność, że potencjalne kontrole US nie zakończą się nałożeniem mandatów. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to też oszczędność czasu i funduszy – nie musimy zajmować się finansami samodzielnie, ani najmować do pracy księgowego na stałe. Warto też nadmienić o wygodzie, jaką dają takie usługi. Dziś nie trzeba już codziennie jechać osobiście do biura rachunkowego, gdyż wiele kwestii można koordynować z księgowym za pośrednictwem e-maila.

Co mieć na uwadze przy wyborze biura rachunkowego?

Wybierając biuro rachunkowe nie można kierować się wyłącznie kosztami usług – podejrzanie niskie koszty obsługi w wielu przypadkach zwiastują jej niską jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego największą uwagę zwróćmy na to, czy jego eksperci mają wymagane uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku bądź certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu finansów, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Nasze dane:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]