Potrzebujesz wydrukować swój prototyp? Sprawdź ofertę druku 3D

Jesteś zainteresowany najkorzystniejszą ofertą przemysłowego druku 3D? Nie czekaj! Zajrzyj na https://cadxpert.pl/drukowanie-3d/.

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do firm, jak i do osób fizycznych. Kto ją najczęściej zamawia? Usługa jest adresowana przede wszystkim do konstruktorów, inżynierów, projektantów CAD, pracowników wydziałów technicznych i badawczo-rozwojowych oraz przedstawicieli pozostałych gałęzi przemysłu. Każda osoba albo firma, której potrzebny jest model koncepcyjny lub prototyp wykonanego przy pomocy technologii PolyJet, SLA, SLS, FDM, oraz DMLS, może złożyć zamówienie na te usługę, o ile nie dysponuje własnym urządzeniem do druku 3D.

Profesjonalny druk 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w branży profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – oprócz asortymentu świadczy też usługi, takie jak:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Oprócz wymienionych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (online oraz stacjonarne). Na stronie dystrybutora znajdziemy także bazę wiedzy. Są tam zarówno materiały od producentów sprzętu do druku 3D, jak i przygotowane przez ekspertów CadXpert. CadXpert jest też pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

SLA – dokładne drukowanie 3D drobnych elementów

Drukowanie 3D w technologii SLA to pierwsza, innowacyjna metoda sporządzania prototypów. Ta technika – zwana też stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy wiązką lasera. Do kogo skierowana jest oferta druku 3D metodą SLA? Do osób lub podmiotów, które potrzebują modeli precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To metoda, która umożliwia wyjątkową rozdzielczość druku i druk gładkiej powierzchni, wyrazistych krawędzi, bardzo wąskich elementów oraz detali.

FDM – wydruk 3D modeli koncepcyjnych i prototypów

FDM to najpopularniejsza metoda druku 3D – za jej popularnością stoi atrakcyjna relacja jakości do kosztów, a także opcja zastosowania filamentów w obszernej gamie barw. W trakcie druku metodą FDM na model nakładane są kolejne warstwy tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość wyboru grubości warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany głównie przy pomocy urządzeń profesjonalnych Stratasys oraz drukarek 3D MakerBot. Tę technikę druku wykorzystują osoby potrzebujące prototypów bądź modeli koncepcyjnych.

Technologia SLS – wydruk 3D poliamidem w proszku

Metoda druku 3D w technologii SLS działa na analogicznej zasadzie jak przytoczona powyżej metoda SLA. Również tutaj nakładane są następne powłoki tworzywa – w tym wypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są główne plusy tej techniki druku 3D? Technologia SLS ma największe możliwości produkcyjne. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego zapewnia odporność mechaniczną i chemiczną oraz precyzję konturów.

Nasze dane:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]