Ukryte wady pojazdów używanych. O inspekcji auta przed zakupem

Nabycie auta używanego na ogół wiąże się z ryzykiem – samochód z „drugiej ręki” jest oczywiście znacznie tańszy niż pojazd kupiony prosto z salonu, niemniej jednak może ukrywać różnorodne defekty. Jak znaleźć sprawne auto i uniknąć rozczarowania?
Kupno samochodu używanego – na co trzeba zwrócić uwagę?
Rok w rok tysiące Polaków postanawia o zakupie samochodu używanego, co umożliwia zaoszczędzenie aż do kilku tysięcy złotych w stosunku do pojazdów pochodzących z salonów. Transakcje tego typu bywają nieudane – zdarza się, że faktyczny stan techniczny pojazdu jest przemilczany przez właściciela, a ukryte uszkodzenia wychodzą na jaw parę dób po zatwierdzeniu umowy. Jak uniknąć takich sytuacji i znaleźć samochód, który zaspokoi nasze potrzeby? Przed finalizacją zakupu istotne jest szczegółowe zweryfikowanie auta, między innymi poprzez sprawdzenie historii samochodu. Można to zrobić po VIN – z jego pomocą mamy szansę dowiedzieć się, kto był właścicielem samochodu, uzyskać informacje o wadach pojazdu, ewentualnych kolizjach oraz jego kradzieżach. Warto również sprawdzić stan techniczny pojazdu specjalistycznym sprzętem do diagnostyki – ujawnia to zatajone uszkodzenia.
Inspekcje samochodów przed zakupem – co jest sprawdzane?
Nie wiesz, co warto sprawdzić podczas zakupu używanego pojazdu? A może nie masz możliwości samodzielnego sprawdzania kondycji samochodu? W uniknięciu bolesnych niespodzianek pomoże rzeczowa inspekcja samochodu, którą wykonają wyspecjalizowane firmy. Podmioty o tym profilu działalności mają w dyspozycji specjalistyczne urządzenia do diagnostyki, które wykorzystują np. do badania powłoki lakieru. Inspektorzy firmy przybywają do miejsca, w którym stoi samochód, sczytują numer VIN, sprawdzają, czy pojazd nie został skradziony, a po sfinalizowanych oględzinach przygotowują kompleksowe sprawozdanie na temat kondycji samochodu wraz z jego dokumentacją fotograficzną.