Uszczelnianie okien – kiedy tak właściwie jest potrzebne?

Uszczelnianie okien Warszawa

Odczuwasz chłód wiejący od okna bądź też drzwi balkonowych? To bezbłędny znak, że konieczne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w rozmaitych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo zbudowanych mieszkaniach, jednak oraz w oknach kilkuletnich, w których zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien oraz dlaczego jest tak ważne!

czym jest uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak asekuracja okien słusznymi materiałami, żeby przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Według testów przez nieszczelne okna może wydostawać się z lokalu mieszkalnego nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, jakkolwiek i na rachunki – w następstwie tego prawidłowe uszczelnienie okien jest niesłychanie istotne.
Uszczelnianie okien realizuje się od wewnątrz oraz od zewnątrz. W obu tych przypadkach wykorzystuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się przede wszystkim silikonów, folii paroszczelnych i innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii i innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy wezwać profesjonalistów od uszczelnienia okien?

Jeśli odczuwasz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, że z pewnością trzeba je uszczelnić. Powodem konieczności wykonania uszczelniania okien może być zużyta uszczelka, jednakowoż także błędy montażowe.
Uszczelnianie okien należałoby też wykonać zawsze w nowym domu lub mieszkaniu (po postawieniu lub ewentualnie odbiorze). Eksperci zadbają o to, by w miejscu, gdzie ościeżnica łączy się z murem, nie było jakichkolwiek szczelin oraz zastosują odpowiednie materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]