Uszczelnianie okien – nie trać niepotrzebnie ciepła w domu

Uszczelnianie okien PCV - dalsze informacje o tej usłudze

Stan techniczny okien ma ogromny wpływ na komfort lokatorów. Okna chronią dom przed chłodem i wilgocią, a także odcinają go od ulicznego zgiełku. Nieprawidłowo wyregulowane lub uszkodzone okna nie zapewniają właściwych warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie domowników, ale również, z uwagi na znaczną utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze powody ku temu, aby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – co warto wiedzieć?

Zgodnie z sugestią specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien trzeba przeprowadzić przynajmniej raz w roku. Nie wolno tego zaniedbywać, gdyż po tym czasie ewentualne usterki mogą być już tak poważne, że nie wyeliminuje ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można rozpoznać po oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej siły trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, w konsekwencji, ubytki ciepła.

Jak wykonać uszczelnienie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wykonanych z innych materiałów, polega głównie na ich wyregulowaniu (zwykle służy do tego ulokowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z wiatrem, wilgocią, jak również wysokimi i niskimi temperaturami mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i specjalistycznych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy zaczynać pracy samemu. Lepiej uczynimy zlecając to doświadczonej firmie, która oferuje uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych dużych aglomeracjach, ale też i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]