Współpraca z architektem nie musi być trudna

Potrzebujesz fachowej porady? Skontaktuj się z architektem Kraków.

Wzniesienie domu to niewątpliwie najistotniejsza rzecz w życiu wszystkich z nas. Powinniśmy zatem starannie to obmyślić i skorzystać wtedy z usług specjalistów. Szczególny wpływ na to, jakie rezultaty przyniosą nasze działania, wywrze na pewno projekt domu. Możemy co prawda nabyć stworzony już dokument, jednak chcąc mieć gwarancję, iż budynek będzie taki jak sobie wymarzyliśmy, należy skorzystać z usług architekta. Ze względu na fakt, iż wielu czytelników nie zdaje sobie sprawy, czym naprawdę się para, warto napisać o tym kilka zdań.

O czym nie zapominać przed rozmową z architektem?

To, czy realizacja spełni nasze oczekiwania, zależy szczególnie od skutków rozmowy z architektem. Przychodząc do architekta musimy przemyśleć, czego spodziewamy się po wznoszonym domu i umieć przekazać mu to. Powinniśmy również zapoznać się z najważniejszymi ustawami na temat budowy domu – przez to bez problemu się porozumiemy z architektem. Nie trzeba jednak się denerwować, gdyż w przypadku wątpliwości mamy prawo poprosić go o poradę.

Co będzie obowiązkiem architekta?

Najpierw architekt stworzy projekt budowlany. To ów projekt będzie przeanalizowany przez urzędy przed wydaniem pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Powinny znaleźć się w nim rozwiązania, na których będzie oparta nasza inwestycja. Projekt wykonawczy posłuży natomiast do znalezienia firmy budowlanej i okaże się niezbędny do odbioru inwestycji. Zawartość tych projektów regulują specjalne ustawy.

Nasze dane:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]