Badania psychologiczne operatorów

Pragniesz poznać więcej szczegółów o badaniach operatorów Kęty? Skieruj się na www.bielskobadania.pl.

Są niezbędne jeśli musimy sprawdzić, czy określony człowiek jest wstanie podjąć pracę jako operator widlaka oraz innego pojazdu. Choć wielu kandydatów podchodzi do nich ze strachem, kiedy nie dręczą nas problemy psychiczne, ich zaliczenie nie może przyprawić nam większych trudności. Jak więc przebiegają badania operatorów maszyn? Na co warto się przygotować?

Badania operatorów – kwestionariusz

W pierwszej części badania kandydat otrzymuje przygotowany przez specjalistę kwestionariusz. Powinien w nim odpowiedzieć na pytania dotyczące zachowania w różnych, czasem problematycznych sytuacjach. Po przeczytaniu ankiety kandydatastarającego się o uprawnienia, prowadzący będzie potrafił określić, jak dobrze radzi sobie ze stresem oraz przetestować jego inteligencję i dojrzałość społeczną. Zawartość formularza zależy od tego, jaki zawód wykonuje kandydat. Ten etap badania operatorów często wywołuje ogromny niepokój, ale jej przejście nie jest problemem.

Finalna część badania operatorów

Druga część badania operatorów wymaga wykorzystania odpowiednio opracowanych aparatów. Poszczególne testy sprawdzają takie cechy jak refleks lub podejmowanie wyborów w przypadkowych sytuacjach. Należy pamiętać, że niekiedy ten element testów może się nie odbyć. Tak się stanie, kiedy starający się o uprawnienia w rozmowie nie będzie krył nie najlepszego samopoczucia lub badanie udowodni, że przed wizytą w poradni wypił alkohol. Badanie może zostać wówczas odłożone na inny termin albo – jeśli przyczyną okaże się spożycie alkoholu – także odwołane.

Nasze dane:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]