Bezbolesne leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe dla większości nas nie jest przyjemnym tematem. Obecnie jednak, wykorzystując innowacyjne sprzęty i – co najważniejsze – efektywne leki znieczulające, lekarze są w stanie zagwarantować nam, iż leczenie okaże się całkowicie komfortowe. Leczenie kanałowe jest niezbędne zawsze, jeśli rozwinie się stan zapalny miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Polega na użyciu ultracienkich sprzętów, przez co stomatolog może dostać się do głęboko położonych partii uzębienia. Dobrze jednak wiedzieć, iż w leczeniu kanałowym używa się także innych, często naprawdę zaawansowanych technicznie sprzętów. Jakich?

Czym przeprowadza się leczenie kanałowe?

Oprócz narzędzi manualnych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym naprawdę istotne są mikroskopy operacyjne, bo obraz ze środka zęba przesyłają do monitora w zasięgu wzroku lekarza, minimalizując niemal do zera niebezpieczeństwo wszelkiego typu pomyłek. W leczeniu kanałowym istotne jest także mierzenie głębokości kanałów. Wypracowanie dużej dokładności ułatwiają specjalistyczne urządzenia cyfrowe – endometry. Poza tym lekarze wykorzystują także specjalne narzędzia, które pozwalają na maszynowe opracowanie kanałów, a dzięki temu – zdecydowane przyspieszenie kuracji i polepszenie komfortu pacjenta.

Bezpłatne leczenie kanałowe

Decydując się na leczenie kanałowe należy wiedzieć, iż nie we wszystkich sytuacjach będzie ono fundowane przez fundusz zdrowia. Darmowe leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami gwarantowane jest pacjentom niepełnoletnim. Inni nie są zobowiązani, by wnosić opłatę za leczenie kanałowe zębów przednich – siekaczy i kłów. Leczenie kanałowe zębów trzonowych jest zaś pełnopłatne. Jeśli będzie ono potrzebne, warto udać się do dentysty dysponującego nowoczesnymi narzędziami oraz wcześniej dowiedzieć się, co o jego usługach dotychczasowi klienci mówią w sieci.