Jak używa się aparatów do terapii ultradźwiękowej?

Jeśli chcesz kupić aparat ultradźwiękowy, koniecznie wejdź na www.bardomed.pl.

Obecnie fizjoterapeuci coraz częściej stosują ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech megaherców. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez powodu, gdyż właściwie aplikowane ultradźwięki wywierają bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie. Mogą być one wykorzystywane do masażu mięśni, a generowane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na tkankę nerwową. Dzięki temu masaż ultradźwiękami stosuje się do łagodzenia bólu, poprawy przepływu limfy i zmniejszania napięcia mięśniowego. Wszystko to możliwe jest jednak jedynie przy użyciu dobrego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat ultradźwiękowego – charakterystyka

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko wieku, bazuje na dwóch typach efektów: termicznych oraz atermicznych. Te pierwsze polegają głównie na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – blizn, stawów, wiązadeł oraz ścięgien i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do sporego wysiłku lub przy leczeniu różnego rodzaju stanów zapalnych. Tymczasem efekty atermiczne mają zbawienne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparat do ultradźwięków – przenośny lub stacjonarny?

Funkcjonują 2 warianty aparatów do ultradźwięków – stacjonarne oraz przenośne. Mobilny aparat ultradźwiękowy będzie opcją doskonałą dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów albo podejmujących ich w wielu placówkach. Jeśli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje znaczną ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach umowy z NFZ – najlepszym rozwiązaniem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Nasze dane:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]