Jak wykorzystuje się aparaty do magnetoterapii w medycynie ?

magnetoterapia sprzęt, aparaty do magnetoterapii

Magnetoterapia to dział fizykoterapii skupiający się na oddziaływaniu pola magnetycznego o względnie niskiej, nieprzekraczającej 100 megaherców, częstotliwości, a także indukcji w zakresie 0,1-10 mT. Metodzie tej przypisuje się wielorakie działanie, aczkolwiek wielu jej właściwości nie udało się dotąd potwierdzić w badaniach klinicznych. Całkowitą pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli chodzi o przyspieszenie regeneracji tkanek oraz działanie przeciwbólowe przy zabiegach ortopedycznych, jak np. artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Ponadto magnetoterapia pomaga także w stanach zapalnych, poprawia krążenie, likwiduje obrzęki i zmniejsza ilość wolnych rodników.

Jak działają urządzenia do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które następnie jest przekazywane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Najnowocześniejsze aparaty do magnetoterapii pozwalają na podłączenie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i w dużym stopniu usprawnia działanie placówek medycznych.

Gdzie wykorzystuje się aparaty do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii to ważny element wyposażenia gabinetów rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Ze względu na znaczne rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, zazwyczaj jest to sprzęt stacjonarny, rzadko stosowany przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak zaznaczyć, iż w sprzedaży znajdziemy też modele przenośne, doskonale nadające się do pracy z pacjentami w miejscu ich zamieszkania. Urządzenia te posiadają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Nasze dane:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]