Jakie wady wzroku wyleczysz w klinice okulistycznej?

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o centrum oka, znajdziesz na https://bit.ly/3cOJAEI.

Zdrowe oczy zapewniają wysoki komfort życia. W klinice okulistycznej można pozbyć się kłopotliwych i nieraz niebezpiecznych dla zdrowia chorób oczu. Kto powinien zgłosić się na zabieg korygowania wad wzroku?

Korekta wzroku – zabieg bezpieczny i nieinwazyjny

Nie tak dawno temu korekta wzroku ograniczała się do zakładania soczewek kontaktowych czy też okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże innowacyjne techniki korekty pozwalające na leczenie nadwzroczności, astygmatyzmu, jaskry, a także szeregu pozostałych chorób. Niesłychanie popularna jest laserowa operacja wzroku, która wyróżnia się dużą efektywnością. Taka korekta wzroku jest zabiegiem bezpiecznym oraz mało inwazyjnym, a pacjent w mgnieniu oka wraca do normalnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w klinice okulistycznej, gdzie pracuje wykwalifikowana kadra lekarzy, specjalizujących się w innowacyjnych sposobach leczenia. Doświadczony optometrysta pomoże postawić diagnozę, dobrać właściwą procedurę leczenia i skorygować wadę wzroku. Optometryści przyjmujący w klinice okulistycznej mają w dyspozycji nowoczesny sprzęt diagnostyczny, dzięki czemu mogą rozpoznać nawet najrzadsze dolegliwości oczu.

Czym oprócz tego zajmuje się klinika okulistyczna?

Kliniki okulistyczne podejmują się też terapią innych schorzeń, takich jak np. stożek rogówki. Nowoczesne metody jego korekcji polegają m.in. na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych bądź modelowaniu rogówki za pomocą metody Topoguided. Poza tym lekarze dokonują pomiaru ciśnienia oka, które jest testem użytecznym w ujawnianiu jaskry, zapalenia gałki ocznej i innych uciążliwych schorzeń. W klinice okulistycznej tworzy się także mapy rogówki – jest to niezbędne przed operacją katarakty lub innymi zabiegami laserowymi. Korekcja wzroku to oczywiście nie wszystko – specjaliści okuliści zajmują się również innymi kwestiami, jak przykładowo ciałem obcym w oku bądź likwidacją kaszaków.

Nasze dane:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]