Korekcja wad wzroku. Poznaj najpopularniejsze metody

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o femtoLasik, uzyskasz na https://voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/metoda-femtolasik/.

Korekta laserowa wzroku to dzisiaj najpopularniejsza metoda korekcji astygmatyzmu, krótkowzroczności, nadwzroczności oraz presbiopii, jednak mało pacjentów zdaje sobie sprawę z tego, iż zabiegi te są przeprowadzane przy użyciu różnych technik.

Zabieg FemtoLASIK – bezbolesna, bezpieczna i bezinwazyjna metoda korekcji wzroku

Zabieg FemtoLASIK (często nazywany też All-Laser-LASIK) to całkowicie bezpieczna, bezinwazyjna, a jednocześnie, a zarazem nie wywołująca bólu technika korekcji takich wad jak miopia (do -10 dioptrii), nadwzroczność (do +4 dioptrii), astygmatyzm (do 6 dioptrii) oraz u niektórych pacjentów starczowzroczność. Sam zabieg nie trwa długo – wprawny lekarz optometrysta może przeprowadzić go w kwadrans. Atutem tego zabiegu jest to, iż pacjentom bardzo szybko wraca ostrość wzroku – praktycznie w ciągu 24 godzin od zabiegu może podjąć na nowo swoje codzienne obowiązki. Zabieg rozdzielony jest na 2 fazy i w przeciwieństwie do metody LASIK, tutaj rogówka nie jest nacinana przy pomocy skalpela. W trakcie zabiegu FemtoLASIK na początku przy pomocy lasera femtosekundowego rozdziela się płatek rogówki o grubości około 0,1 mm, a w kolejnym etapie ma miejsce formowanie rogówki z zastosowaniem lasera excimerowego.

FemtoLASIK Topoguided jest natomiast inną odmianą metody FemtoLASIK, gdzie praca lasera excimerowego jest dostosowana do każdego pacjenta. Przed zainicjowaniem zabiegu optometrysta opracowuje topografię rogówki i na jej bazie koduje wszystkie ruchy wiązki lasera. Ten wariant zabiegu wykonuje się u osób z dalekowzrocznością i astygmatyzmem, których rogówka charakteryzuje się nieszablonowym kształtem.

Metody LASEK i EBK

Mniej popularne sposoby korekty wzroku to m.in.:
LASEK – przeprowadzany jest u osób, u których z rozmaitych przeciwwskazań nie jest rekomendowane wykorzystanie zabiegu FemtoLASIK. W tej metodzie korekcji wzroku płat nabłonka rogówki odcinany jest nie laserem, a alkoholem.
EBK, w którym po znieczuleniu gałki ocznej usuwa się z rogówki nabłonek (ulega on później samoistnej regeneracji), a następnie modeluje się rogówkę z użyciem lasera excimerowego. EBK nazywana jest metodą powierzchniową, ponieważ laser nie ingeruje w głębokie warstwy rogówki. Metodę tę można jednakże wykorzystać tylko do korekcji niewielkich wad wzroku.

Nasze dane:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]