Małżeńskie problemy można rozwiązać terapią małżeńską

Po więcej informacji o terapii małżeńskiej UK zajrzyj tu.

Każda para może popaść w rozmaite problemy. Na szczęście obecnie można sobie z nimi radzić naprawdę skutecznie. Doskonałym rozwiązaniem jest terapia małżeńska prowadzona przez terapeutę posiadającego odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie.

Terapia małżeńska – w jakich sytuacjach może okazać się pomocna?

Do psychoterapeuty przychodzą pary borykające się z przeróżnymi problemami. Terapeuta pomaga przezwyciężyć kryzysy związane z niedochowaniem wierności jednego z małżonków, a także pomoże w razie uzależnienia, jednak tutaj nierzadko potrzebne będzie także specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog okaże się być wsparciem w okresie choroby małżonków lub ich dzieci. Jest przydatny w momencie, kiedy między mężem i żoną rodzą się konflikty, których nie umieją przezwyciężyć samodzielnie. Wzięcie udziału w terapii małżeńskiej pomaga też przezwyciężyć trudności oraz zacieśnić partnerstwo. Poprawia się zdolność porozumiewania się między mężem i żoną – dzięku temu ich małżeństwo ewoluuje, a nie tkwi w miejscu. Psychoterapeuta pomaga zrozumieć małżonkom jakie są ich wzajemne potrzeby oraz oczekiwania. Zwraca on uwagę na to, że związek to nie wyłącznie branie, ale również oferowanie czegoś w zamian. Pomoc psychoterapeuty sprawia, że możliwe jest odkrycie przyczyn , które leżą u podstaw partnerskich problemów. Pary, które przeszły terapię małżeńską mają wiedzę niezbędną do tego, aby bardzo dobrze pokonywać problemy w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszkamy na terenie Wielkiej Brytanii?

Emigracja z Polski, która dotarła na Wyspy spowodowała, że aktualnie bez problemu spotkamy polskiego psychologa także na brytyjskiej ziemi. Mówienie po polsku ułatwia pracę nad problemem oraz podnosi komfort małżeństwa, które zdecydowało się na wsparcie specjalisty. Także na emigracji opłaca się powalczyć o swój związek, który bardzo często właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna zmagać się z rozmaitymi trudnościami. Należy pamiętać, że terapia to nie wstyd, a z jej pomocą związek jest w stanie wejść na całkowicie nowe tory. Rozejście się to zawsze ostateczne wyjście.

Nasze dane:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339