Technologia POD a wczesne diagnozowanie raka piersi

Kliknij w to miejsce, jeżeli potrzebujesz szczegółowych wiadomości w temacie wczesnego diagnozowania raka piersi.

Rak gruczołu piersiowego jest chorobą, którą co roku wykrywa się sumarycznie u ponad miliona kobiet we wszystkich zakątkach świata. W znacznym odsetku przypadków ten nowotwór złośliwy rozpoznawany jest z opóźnieniem, co wielokrotnie zwiększa zagrożenie przerzutów na pozostałe organy (m.in. układ kostnylub wątrobę), jak również zgonu. Mimo, iż od dziesiątek lat prowadzanych jest wiele kampanii mających na celu rozpowszechnianie regularnych badań prowadzących do wczesnego zdiagnozowania raka piersi, nieprzerwanie z powodu tego nowotworu umiera rok w rok setki tysięcy kobiet, ale też mężczyzn.

Gęste piersi a wczesne diagnozowanie raka piersi

Tak zwane gęste piersi są jednym z powodów problemów z diagnostyką raka piersi na początkowym etapie. Charakteryzują się one tym, iż gruczoły mleczne przeważają w nich nad tkanką tłuszczową. Wykrycie guzków w gęstych piersiach jest dużo trudniejsze – zmiany w tkance są praktycznie niezauważalne, dlatego że zarówno gruczoły, jak i guzy, znakowane są na wynikach badań mammograficznych białą barwą. Zmiany ciężko też poczuć w badaniu palpacyjnym. Statystyki są więc okrutne – kobiety posiadające gęste piersi są kilkukrotnie bardziej narażone na raka piersi, a sam nowotwór diagnozowany jest u nich często w późnym stadium rozwoju, co w znacznym stopniu obniża szanse efektywnego leczenia.

Wygodne i szybkie diagnozowanie raka piersi – o urządzeniu AILIS

Start-up technologiczno-medyczny AILIS opracował urządzenie diagnozujące zmiany nowotworowe – nawet te najmniejsze – u kobiet posiadających gęste piersi. System badania tkanek piersi zastosowany w urządzeniu AILIS bazuje na technologii PDI, czyli Parametric Dynamic Imaging (Parametryczne Obrazowanie Dynamiczne). Dzięki obrazowaniu układu krwionośnego i wczesnemu rozpoznaniu zaczynającego się procesu angiogenezy, dysponuje ona dużym potencjałem wczesnego diagnozowania raka piersi. Badanie z użyciem tego urządzenia daje kobietom pełny komfort: odbywa się bezdotykowo, bez udziału osób trzecich, a przy tym trwa raptem 4 minuty. W rozwiązaniu proponowanym przez AILIS rezultaty badania analizuje AI. Lekarz r analizuje wyłącznie przypadki, w których rozpoznano duże prawdopodobieństwo rozwoju nowotworu. Rozpowszechnienie systemu opracowanego przez start-up AILIS pozwoli w przyszłości na szybsze i tańsze diagnozowanie raka piersi.

Nasze dane:
AILIS
Isalus Sp. z o. o.
ul. prof. Michała Życzkowskiego 14
31-864 Kraków