Rzadko zdarza się ktoś, kto nie lubi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To wrażenie rześkości nadają jony ujemne, które tworzą się m.in. w wyniku wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu powietrza i wody, a również są uwalniane przez rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, mają korzystny wpływ na nasze otoczenie i samopoczucie oraz neutralizują przykre zapachy.

Jonizator powietrza – czym jest jonizacja??

Jonizacja zachodzi w wyniku wpływu intensywnego pola magnetycznego, wyładowania elektrycznego bądź wydzielania się ekstremalnej ilości ciepła. W dzisiejszych czasach większość z nas przebywa w otoczeniu setek urządzeń, takich jak ekrany, laptopy czy kopiarki, które emitują pole magnetyczne i jonizują powietrze dodatnio. Dobre aniony, czyli jony o naładowane ujemnie, tworzą się poprzez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do cząsteczek neutralnych. Na nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach silnie zurbanizowanych z roku na rok się zmniejsza. Dlatego aby na powrót odczuć czystą i orzeźwiającą atmosferę w domu, trzeba użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Jonizacja stosowana jest przede wszystkim w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga wyłapać niebezpieczne wirusy i bakterie, dym papierosowy czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu rześkość i czystość, pozwalając nam odpowiednio odprężyć się i oddychać pełną piersią. Zważywszy na fakt, że ujemna jonizacja powietrza zmniejsza poczucie chronicznego znużenia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną organizmu, rekomenduje się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem również w szpitalach, urzędach, placówkach oświaty czy biurach, a więc tam, gdzie ważna jest koncentracja na wykonywanych obowiązkach.