Drewniane panele podłogowe – poznaj zasady ich montażu

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu znajdziesz panele drewniane

Panele podłogowe wyglądają prawie tak, jak drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – można je zamontować w naprawdę kilka godzin, a wszyscy poradzimy sobie z tym bez pomocy fachowców. W jaki sposób zatem układać panele podłogowe?

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wody – dopuszczalna zawartość wody w wylewce wynosi 3%. Nie wolno zapominać także o odseparowaniu paneli od podłogi – doskonale nada się do tego folia PE o gramaturze przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra i wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli kupionych tego samego dnia – najlepiej zrobisz, odstawiając je na czterdzieści osiem godzin, aż wyparuje z nich zbędna woda. Wszystko gotowe?

ABC układania paneli podłogowych

Teraz najbardziej istotna wskazówka – najlepiej robić to zaczynając od kąta pomieszczenia. Przed pracą, upewnij się, czy nie mają wad fabrycznych, bowiem później sprzedawca ma prawo nie przyjąć reklamacji. Zadbaj również o temperaturę podłoża – koniecznie musi być wyższa, niż 15 stopni Celsjusza. Staraj się montować je prostopadle względem okna, a w niezbyt szerokich pokojach – tak, żeby dłuższa krawędź przylegała do dłuższej fasady. Zepniesz je za pomocą specjalnych klików – to bezawaryjne i nieskomplikowane rozwiązanie.

Dylatacje, czyli daj panelom podłogowym pracować

Podobnie jak wszystkie wyroby z drewna, panele podłogowe są wrażliwe na zmiany ciepła w pomieszczeniu. Musisz więc zapewnić im odstępy przyścienne o szerokości przynajmniej dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, kiedy wykorzystasz listwy podłogowe.

Nasze dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]