Blacha trapezowa dachowa – charakterystyka i wykorzystanie

Chcesz kupić blachę trapezową dachową? Wejdź na https://www.regamet.pl/blacha-trapezowa/.

Blachy trapezowe na dach tworzą odporne pokrycie, są tanie i mogą być używane zarówno w przypadku posiadłości jednorodzinnych, jak i magazynów czy hal produkcyjnych. Dlaczego blacha trapezowa coraz bardziej popularna?

Blachy trapezowe na dach – ekonomiczne i trwałe pokrycie

Nazwa blach trapezowych pochodzi od jego kształtu – arkusze mają przetłoczenia w formie trapezu. Proces jej montażu jest bardzo łatwy – poradzi sobie z tym każda ekipa budowlana. Materiał jest ceniony także z uwagi na zalety ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i robocizna nie niosą za sobą znacznych kosztów. Z uwagi na niską cenę artykułu i nieskomplikowany montaż, blacha trapezowa jest coraz częściej wykorzystywana do wykonywania pokryć dachowych i może być doskonałą alternatywą dla kosztowniejszej blachy na rąbek. Rozwiązanie to cechuje się długą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową może wytrzymać w dobrej kondycji przez kilkadziesiąt lat. Do tego jest bardzo lekki, ma wysoką wytrzymałość na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie może być zamontowana blacha trapezowa?

Blacha trapezowa wyśmienicie sprawdzi się jako pokrycie dachu domu jednorodzinnego o nieskomplikowanej bryle, przykładowo w stylu minimalistycznym. Korzystnie wygląda na obiektach z dachem o sporej powierzchni, pasuje zarówno do domów murowanych, jak i drewnianych. Może być też używana wszędzie tam, gdzie z najrozmaitszych okoliczności nie można stosować tradycyjnych, ceramicznych dachówek. Trapez na dach będzie też bez zarzutu prezentować się jako uwieńczenie magazynów, garaży lub obiektów gospodarczych. Blachy trapezowe dachową powinno się kupować bezpośrednio od producenta. Dzięki temu mamy pewność, iż towar jest najwyższej klasy i zaspokoi nasze oczekiwania. Producenci oferują bogatą gamę kolorów blach trapezowych, jak również akcesoria dodatkowe, m.in. systemy rynnowe.

Nasze dane:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08