Bluzy sportowe – pełna wygoda w czasie treningu

bluzy sportowe, bluza sportowa

Kto systematycznie trenuje na pewno ma świadomość, iż tylko dobra odzież sportowa umożliwia taką aktywność w całkowitym komforcie. Szukając zestawu na treningi, w szczególności tych outdoorowe, jak jazda na rolkach, gra w tenisa bądź bieganie, nie zapominajmy o zakupie bluzy sportowej.

Bluzy lifestyle oraz bluzy sportowe – najważniejsze różnice

Modele bluz z kapturem, suwakiem lub bez od dziesięcioleci są już stałym elementem codziennego ubioru. Nie dziwią nawet w miejscach pracy, w których dotychczas obowiązywały sztywne reguły odnośnie ubioru. Bluzy postrzegane są jako ubranie typu casual, ponieważ są komfortowe i nie hamują ruchów, a szycie ich z ciepłych materiałów sprawia, że to doskonałe odzienie wierzchnie na późną wiosnę i wczesną jesień. Bluzy sportowe, choć posiadają dość podobny krój, nieco różnią się od bluz casual. Te ostatnie najczęściej wytwarzane są ze stuprocentowej bawełny lub bawełny z drobnym dodatkiem np. elastyny. Bluzy sportowe natomiast często wykonane są w całości z poliestru. Jest to wyjątkowo mocna tkanina syntetyczna, która nie rozciąga się zbyt szybko i wolniej się przecierać. Dlatego też jest wybierana do produkcji strojów sportowych, które muszą wytrzymać ogromne przeciążenia działające na nie podczas dynamicznych ćwiczeń. Co więcej poliester wyśmienicie odprowadza wilgoć, dzięki czemu ćwiczący nie spędza kilku godzin w zawilgoconej od potu odzieży.

Bluzy sportowe kupuj w sklepach oficjalnych dystrybutorów

Używajmy przede wszystkim odzieży od renomowanych producentów. Naturalnie, trzeba wówczas być gotowym na wyższą cenę takiej bluzy, ale w zamian otrzymujemy wysokiej klasy towar z lepszych tkanin, który zapewne nosić przez dłuższy czas. Jeżeli jakiś typ bluzy sportowej ma swoje specjalne przeznaczenie, nie jest wskazane zastępować jej bardziej lifestyle’ową odzieżą, na przykład bluzy bramkarskie mają specjalne osłony na łokciach ochraniające zawodnika w czasie parad, z kolei bluzy dla biegaczy mają wysoki kołnierz, który chroni przed wiatrem. Aby nie mieć wątpliwości, iż kupujemy oryginalny towar, kupujmy w sklepach firmowych czy też prowadzonych przez oficjalnych hurtowników, które dysponują okazałą ofertą bluz sportowych dziecięcych, damskich oraz męskich.

Nasze dane:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]