Bursztyn w biżuterii

Zobacz, gdzie nabyć biżuterię z bursztynem

Biżuteria z bursztynem nigdy nie wyjdzie z mody – tak u młodych ludzi, jak i nieco bardziej dojrzałych osób. Jej popularność nie może bądź co bądź zaskakiwać – złoto Północy jest przecież jednym z najładniejszych surowców, a łatwość jego obróbki sprawia, że wytworzone z niego naszyjniki mogą dopasować się do najróżniejszych mód. By cieszyć się jej wyglądem, powinniśmy o bursztyn właściwie się zatroszczyć. O co chodzi? Przeczytajcie przygotowany przez nas poradnik.

W czym trzymać biżuterię z bursztynem?

Jantar to niezwykle delikatny materiał – dlatego biżuteria z bursztynem koniecznie powinna być przechowywana we właściwych warunkach. Jantarowy naszyjnik należy owinąć jedwabną tkaniną, a potem szczelnie zapakować w folię oraz umieścić w drewnianej szkatułce. Pamiętajmy, by w pojedynczej paczce nie przechowywać dwóch przedmiotów – mogą się bowiem wzajemnie uszkodzić.

Czyszczenie biżuterii z bursztynem

Złoto Bałtyku nie znosi silnych substancji czyszczących. Słuszniej więc postąpimy, wykorzystując do jego czyszczenia łagodniejsze specyfiki – chodzi o oliwę z oliwek albo kosmetyki dla najmłodszych. Biżuteria z bursztynem musi być czyszczona miękką szmatką, lekko nasączoną wodą – w żadnym wypadku nie może być jej za wiele.

Zabytkowa biżuteria z bursztynem

Odkopałeś na strychu zabytkową biżuterię z bursztynem? Niewątpliwie stale jest piękna, ale czas zostawił na niej swój ślad. Jak ją odrestaurować? Próbując uczynić to samodzielnie, możesz tylko pogorszyć sprawę – powinieneś zatem powierzyć ją złotnikowi.

Nasze dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]