Dlaczego warto założyć shuttersy w salonie i w sypialni?

Zajrzyj tutaj jeżeli szukasz inspiracji odnośnie shuttersów w salonie.

Szatersy (shutters), a więc wewnętrzne okiennice ozdobne, kojarzą się zazwyczaj z wystrojem pomieszczeń w stylu afrykańskim czy południowoamerykańskim. Tymczasem ten element osłony okiennic można użyć też w polskich domach – jest to bardzo trwałe, a przy tym pięknie prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu przypadków sprawdzi się lepiej niż popularne obecnie rolety.

Shuttersy w salonie – regulacja ilości promieni słonecznych wpadających do pomieszczenia

Shuttersy w salonie czy w pokoju gościnnym, będą wypełniały dwie funkcje – dekoracyjną oraz praktyczną. Shuttersy dostrzegalnie podnoszą estetykę salonu. Ich lamele są masywniejsze, co sprawia, iż rewelacyjnie poprawiają wygląd większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, bo to w salonie domownicy przebywają po wiele godzin w ciągu dnia, a także przyjmują tu gości. Dlatego więc należy zadbać, żeby ten pokój nie tylko atrakcyjny, ale równocześnie wygodny. Swoboda wybrania stopnia ułożenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości promieni słonecznych wpadających do salonu, co umożliwia m.in. delikatne jego ściemnienie, kiedy chcemy stworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub zupełne jego zaciemnienie, kiedy pragniemy zobaczyć serial.

Shuttersy w sypialni – znakomite rozwiązanie dla cierpiących na alergie

Możliwość regulacji wnikania promieni słonecznych do pomieszczenia jest bez wątpienia najważniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednak z jeszcze innego powodu – dzięki nim można efektywnie regulować temperaturę sypialni, która ma przecież duży wpływ na nasz zdrowy sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w trakcie lata łatwiej jest utrzymać chłód w sypialni, z kolei zimą przez dłuższy czas zatrzymamy w niej ciepło. W dodatku shuttersy lepiej chronią przed głośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to też idealne rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Osiada się na nich mniej kurzu aniżeli w zagięciach firan, a ich mycie jest wyjątkowo łatwe i trwa zaledwie kilka minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy bardzo dobrze będą prezentować się też w pokoju dziecka, w łazience czy w kuchni.

Nasze dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]