Dobierz rolety do każdego okna – rolety na zamówienie

W przeciwieństwie do mieszkańców Skandynawii, Polacy przywykli do zasłaniania okien. Dbamy tak o naszą prywatność, lecz również pomaga to decydować o ilości promieni słonecznych wpadających do mieszkania. Najczęściej do zakrywania okien używa się firanek i zasłon, jednak w ostatnich latach często decydujemy się na rolety wewnętrzne zakładane na okna.

Jakie rolety wewnętrzne są dostępne w sklepach?

W sklepach internetowych i stacjonarnych dostępny jest bogaty wybór różnych typów rolet: zaciemniających, rzymskich, okiennych czy ściennych. W większości z nich kupimy też wszystkie niezbędne akcesoria, czyli wsporniki ścienne i sufitowe, rozety, karnisze metalowe oraz kółka z żabkami. W jednym sklepie jesteśmy w stanie dobrać cały zestaw niezbędny do instalacji rolet. Natomiast to, jakie rolety wybierzemy, będzie już zależne od naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak, żeby kupować z głową. Na przykład, rolety rzymskie ładnie prezentują się na niedużych oknach, jednak nie nadają się dla osób cierpiących. Na roletach rzymskich łatwo osiadają drobinki kurzu, gdyż produkowane są one z tkanin firanowych i zasłonowych.

Rolety dzień i noc – promienie słoneczne pod kontrolą

Do kontroli nad ilością światła do pokoju służą rolety dzień-noc. Zdadzą egzamin praktycznie we wszystkich pomieszczeniach: w biurze, pokoju dziecięcym, salonie, a także w łazience. Te rolety posiadają naprzemienny splot wstęg zaciemniający i transparentnych. Dzięki wielu możliwościom ich ustawienia względem siebie umożliwia regulację ilości promieni słonecznych, które będą przez nie przechodzić. Co ważne, regulacja odbywa się bez potrzeby opuszczania i podnoszenia rolet! Z kolei rozpowszechnione rolety zaciemniające pozwalają na pełne zaciemnienie pomieszczenia, ponieważ wykonane są z materiału nieprzepuszczającego promieni słonecznych. Rolety zaciemniające sprawdzą się przede wszystkim w sypialni.

Rolety na wymiar – jakich błędów nie popełnić

Nasze okna nie zawsze mają standardowe wymiary i często zdarza się, że rolety o wymiarach oferowanych przez producenta nie będą do nich pasować. W takim przypadku pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Pamiętajmy jednak o tym, aby dobrze obliczyć rozmiar okien, gdyż niewłaściwie dobrane rolety nie spełnią swojej funkcji i będą mało estetyczne. Jeśli zatem nie mamy doświadczenia lub nie potrafimy obliczyć wymiarów rolet, zlećmy to profesjonaliście.