Funkcje oczyszczaczy powietrza – nie tylko filtrowanie pyłów

Problem pułu zawieszonego w powietrzu trafił już do świadomości przeciętnego Polaka i rzadko jest lekceważony. Mieszkańca naszego kraju są świadomi, że czystość powietrza, które na co dzień wdychamy, silnie oddziałuje na nasz stan fizyczny. Niemniej jednak tak długo jak nie zostaną wdrożone efektywne rozwiązania, każdy musi sam zadbać o swoje samopoczucie, na przykład poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – urządzenia od popularnych producentów

Im bardziej rozwinięty region, tym bardziej prawdopodobna groźba występowania znacznego stężenia pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5. Na rozwój wielu schorzeń układu oddechowego narażeni są najczęściej mieszkańcy dużych miast lub terenów w pobliżu fabryk wydalających do atmosfery znaczne ilości tych pyłów. Regularne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest sposobem na znaczne zmniejszenie niekorzystnego oddziaływania zanieczyszczeń na zdrowie. Oczyszczacze powietrza szeregu cenionych producentów, jak np. GREE, AirFree bądź Cado, od lat obecne są w ofercie wielu sklepów, zatem nie jest to obecnie coś nowego na naszym rynku. Co ciekawe, poza filtrowaniem z atmosfery zanieczyszczeń, często posiadają one także inne dodatkowe funkcje.

Wykrywanie CO2 oraz nawilżanie – inne funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza sprzedawane są w rozmaitych rozmiarach, dlatego bez problemu kupimy sprzęt stosowne do danej kubatury mieszkania. Są to urządzenia niezbyt duże, więc bez wysiłku daje się je przestawiać między pokojami. Poza odfiltrowywaniem z powietrza pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10, zatrzymują one dodatkowo mikroorganizmy oraz grzyby, które mogą być powodem szeregu chorób lub reakcji uczuleniowych, jak również niebezpieczny formaldehyd. Mnóstwo oczyszczaczy powietrza ponadto jonizuje oraz nawilża cząsteczki powietrza, co tworzy we wnętrzu orzeźwiającą atmosferę, a równocześnie zapewnia lepszy sen. Część urządzeń posiada również sensory wykrywające obecność CO2. Nabycie oczyszczacza powietrza zaleca się przede wszystkim osobom podatnym na alergie.