Gdzie kupić oryginalne części do Citroena?

Dalsze informacje o oryginalnych częściach Citroen

Citroen jest marką ze stuletnią tradycją, od dziesięcioleci znana dobrze polskim kierowcom. Jej auta w kraju nad Wisłą są doceniane z uwagi na przystępną cenę, wysoką dostępność i przede wszystkim za znaczną liczbę warsztatów wyspecjalizowanych się w ich naprawie. Największą powodzeniem cieszą się takie modele jak C1, C2, C3, C-Elysse, C-Crosser, Jumper, Nemo, Saxo, Xsara i Xantia. Oczywiście, tak jak pojazdy innych marek, nie są one bezawaryjne, zatem właściciele samochodów z francuskiej stajni powinni być gotowi na to, iż prędzej czy później będą musieli kupić części zamienne.

Części zamienne do Citroena, które kupujemy najczęściej

To, które części często odmawiają posłuszeństwa jest uzależnione w szczególności od danego modelu – każdy z nich ma inne wady, z których powstają inne awarie. W pierwszej kolejności warto na pewno napomknąć o substancjach chemicznych, które ulegają zużyciu na skutek normalnej eksploatacji pojazdu. Są to najczęściej płyn chłodniczy, czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji, płyn hamulcowy oraz olej silnikowy. Systematycznych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie należy zaniedbywać, potrzebują również elementy układu hamulcowego: klocki oraz tarcze.

Jak ekonomicznie i łatwo kupić części do Citroena?

Najlepszą opcją są zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, często produkowane w chińskich manufakturach, w wielu przypadkach cechują się niską jakością, co źle oddziałuje na wygodę i bezpieczeństwo jazdy. W związku z tym właściciele aut Citroen części zamienne powinni kupować w sklepach specjalizujących się w sprzedaży modułów do francuskich samochodów. Jeśli w po sąsiedzku żaden z podobnych nie funkcjonuje, wszelkie niezbędne elementy można zamówić za pośrednictwem internetu.

Nasze dane:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]