Grille ogrodowe – rodzaje i zalety

Grill w ogrodzie to najchętniej wybierany w naszym kraju sposób spędzania wolnego czasu. To w szczególności znakomita możliwość spotkania się z bliskimi, skosztowania ostrych żeberek, a także innych smakołyków. Przyjrzymy się więc, który grill ogrodowy najlepiej nadaje się do przygotowywania chrupiących rarytasów.

Grill ogrodowy na niedużą działkę

Podstawowy podział grilli ogrodowych to urządzenia stałe oraz mobilne. Przede wszystkim ta ostatnia kategoria cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków, gdyż doskonale nadaje się do niedużej przestrzeni na podwórku. W zależności od rodzaju wykorzystywanego „paliwa” mamy modele zarówno na gaz, elektryczne, jak i na węgiel. Ogrodowe grille na węgiel drzewny są bez wątpienia najchętniej wybieranymi w sklepach i w autoryzowanych salonach sprzedaży. Wykonane z wysokiej jakości stali, wyposażone w pojemnik na popiół – dostępne są zwykle w atrakcyjnych cenach. Potrawy grilluje się na nich w bezpieczny sposób, a temperaturę możemy kontrolować dzięki wygodnemu termometrowi. Pasjonaci grillowania uwielbiają grille na węgiel, gdyż dają potrawom unikatowy smak, niemniej jednak wymagają od kucharza wprawy, żeby przygotowane na nich warzywa oraz mięsa nie były za bardzo nadpalone, a co za tym idzie, by były zdrowsze.

Grill ogrodowy gaz bądź na prąd

Coraz większe powodzenie zyskują również grille gazowe, które są bezspornie łatwiejsze jeśli chodzi o przygotowanie potraw. Do grilla tego typu nie musimy dokładać węgla ani spędzać czasu na jego rozpalaniu. Wystarczy tylko położyć mięso na ruszcie i uruchomić urządzenie. Plusem sprzętu na gaz jest zdecydowanie to, że prościej się go czyści, bo podczas pieczenia mięsa nie wydziela się popiół. Podobna cechę posiada grill elektryczny, który do przygotowania aromatycznych szaszłyków potrzebuje wyłącznie przyłączenia go do prądu. Bez względu na to jaki sprzęt planujemy nabyć, warto zamawiać go w autoryzowanym sklepie, w którym poza grillami renomowanych firm, otrzymamy również fachową pomoc ze strony pracowników.