Jakie elementy wchodzą w skład orynnowania dachu?

Orynnowanie dachu znajdziesz na https://regamet.pl/akcesoria-dachowe/.

Systemy dachowe tworzy wiele modułów. Pośród tych, które mają największe znaczenie z punktu widzenia ich trwałości oraz wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na sprawne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu problemów wynikających z jej gromadzenia się. Nie powinniśmy więc bagatelizować doboru najlepszych modułów wchodzących w jego skład. To jednak zadanie trudne i wymagające fachowej wiedzy oraz zdolności – tak samo jak zakładanie rynien. Co więc winniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie funkcje pełnią takie systemy? Z jakich elementów są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Systemy rynnowe – jakie części je tworzą?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z licznych mniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z różnorodnego przekroju rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa deszczówka schodząca z dachu, składają się na nie też rynny pionowe oraz elementy znajdujące się na poziomie gruntu bądź pod ziemią, których rolą jest odprowadzenie wody do systemu ścieków. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na rogach dachu – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer wraz z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie przeróżnych zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a później do kanalizacji.

Rynny metalowe, plastikowe czy PCV – co wybrać?

W ofercie hurtowników dostępne są systemy rynnowe wykonane z kilku surowców – m. in z metalu bądź PCV. Które z nich będą najtrafniejszym wyborem? To zależy od rodzaju budynku i tego, w jakim stopniu jest on wystawiony na działanie opadów atmosferycznych. Decyzję o doborze konkretnego rozwiązania trzeba zatem przedyskutować z fachowcem.

Nasze dane:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08