Kapsułki kompatybilne z Nespresso – aromatyczne kawy w wielu smakach

Co warto wiedzieć o kapsułki Nespresso zamienniki?

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najstarszych w sprzedaży. Zostały opracowane w Szwajcarii już w 1976 r. i od tego czasu powoli zdobywały kolejnych zwolenników. Aktualnie jest to marka znana na całym świecie, a urządzenia z tym systemem produkuje wiele popularnych firm.

Czy można nabyć zamienniki kapsułek Nespresso?

Decydując się na kupno ekspresu działającego na systemie Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do używania kawy w kapsułkach od jednego producenta. To bezzasadna obawa. Patent na ten rodzaj kapsułek wygasł kilka lat temu więc teraz w sprzedaży dostępnych są dziesiątki przeróżnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, pozwalających cieszyć się napojami o interesujących kompozycjach smakowych. Jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych przez Polaków firm jest Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o umiarkowanej intensywności, zawierające kompozycję kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na mieszance arabiki i robusty. Innym słynnym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor mocnych w smaku połączeń robusty i arabiki o nazwach zaczerpniętych od włoskich miast, czyli Firenze, Trieste, Roma oraz Venezia. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty orzechów laskowych, pieczonego chleba czy prażonych orzechów. Inni poważani włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to m.in. Diemme (kawy Corpo, Anima Del Salvador czy bezkofeinowa Cuore) i Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Mokaccino, kawy z żeń-szeniem Ginseng Dolce, Amaretto, Arabic czy Light).

Zamienniki kapsułek Nespresso również od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso wytwarza także polska firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o wysokim pułapie intensywności, np. Sublimo, Intensiva czy Classico Italiano, w tym także kawy aromatyzowane – Carmel, Hazelnut, Vanilla oraz Chocolate.

Podstawowe opakowania sprzedawane w większości sklepów mieszczą przeważnie 10 sztuk kawy w kapsułkach. Jednakże dla konsumentów, kupujących kawę hurtowo, niektórzy producenci przygotowali też zestawy po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala znacznie zredukować cenę napoju. W przypadku, gdy klient ma obawy, czy wybrany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim dokona zakupu winien zwrócić się po uzupełniającą informację do prowadzącego sklep.

Nasze dane:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]