Kapsułki pasujące do Dolce Gusto – różnorodność aromatycznych kaw

kapsułki do ekspresu dolce gusto, kapsułki dolce gusto zamienniki

Ekspresy do kawy oparte na systemie Nescafe Dolce Gusto na dobre wtopiły się już w pejzaż polskich kuchni. Urzekła nas nie tylko ich ciekawa, nowoczesna linia, ale przede wszystkim to, że dają nieograniczony dostęp do fantastycznych kompozycji kawy. Konesery tego napoju z czasem uznali, że nie chcą się ograniczać tylko do oferty jednego producenta, w związku z tym na rynku szybko powstał powstało zapotrzebowanie na kapsułek Dolce Gusto. Odpowiedziało na niego kilka marek, które zaczęły pomału podbijać serca amatorów kawy.

Czy można kupić zamienniki kapsułek Dolce Gusto?

Producenci oferujący zamienniki kapsułek do ekspresu Dolce Gusto pochodzą z różnych europejskich krajów, w tym również z Polski. Oczywiście, gdy myślimy o wybornej kawie od razu przed oczami mamy śródziemnomorską kawiarnię, w której serwowane jest mocne espresso. Nie inaczej, największy wybór kapsułek pasujących do Dolce Gusto posiada firma Italian Coffee, oferująca kawy będące mieszanką arabiki i robusty, jak również kawy skomponowane tylko ze szlachetnej arabiki. W jej ofercie znajdziemy espresso Vigoroso i Cortado z kremową pianką, delikatną i łagodną Cremosę, mocną i wyrazistą Ristretto oraz pochodzące z ekologicznych plantacji Arabica Bio. Italian Coffee przygotował także własne cappuccino (Capucci), gorzką ale subtelną kawę o aromacie włoskiego likieru Amaretto (Amaret), kombinację kawy i czekolady (Mokacci) oraz czekoladę na gorąco (Chocolat). Pozostali europejscy producenci kapsułek w tym systemie to między innymi portugalska firma Torrie, który produkuje smakowitą czekoladę na gorąco oraz hiszpańska Mushu Coffee. Ta ostatnia oprócz czekolady, produkuje też aromatyczną czarną kawę Intenso o mocnym smaku, jak również dwie jej dwa jej rodzaje z dodatkiem mleka – Cortado, z którego można przyrządzić kawę o pojemności 40 ml, i Con Leche – napój o pojemności 120 ml.

Ile kosztują zamienniki kapsułek Nescafe Dolce Gusto?

Kapsułki pasujące do Nescafe Dolce Gusto oferowane są w sklepach w niewielkich opakowaniach, zawierających dziesięć lub szesnaście porcji. Ich koszt w sklepach online jest zwykle o kilkanaście procent mniejszy, co pozwala cieszyć się wysokiej jakości kawą już za niewiele ponad 1zł. Kapsułki są kompatybilne z większością dostępnych na polskim rynku ekspresów pracujących na systemie Dolce Gusto. Jeśli jednak mamy wątpliwości, czy na pewno ich użycie nie wpłynie źle na nasz sprzęt, spytajmy o to sprzedawcę bądź poszukajmy na stronie sklepu listy ekspresów zgodnych z kapsułkami z kawą, które chcemy kupić.

Nasze dane:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]