Kawa w kapsułkach – taniej niż w kawiarni

Znajdź kapsułki z kawą

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez kubka gorącej, smakowitej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na następny dzień pracy. Przy mocnej kawie relaksujemy się również z przyjaciółmi, podjadając desery na mieście i plotkując o kolegach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach na świecie. Napój ten jest nam znany od kilkuset lat, ale wciąż pijemy go na ogół w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Gdyż tak jest szybko i wygodnie.

Kapsułki kawy do ekspresu porównywalnie dobra jak w kawiarni

Gdy pragniemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich odmian lub fantazyjnie przygotowaną wybieramy się zwykle do kawiarni, bo niewielu z nas ma umiejętności pozwalające na przygotowanie rozmaitych napojów kawowych. Nie potrafimy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak zamienić espresso w idealne cappuccino, latte czy macchiato. Dlatego modna od dekad, a w Polsce tak naprawdę dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki do ekspresu, którą można przyrządzić w kilka minut w niedużych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki kawy do ekspresu? W zasadzie dlatego, iż posiadając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się bezbłędnie odmierzona porcja kawy, aromatów oraz ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w podajniku, zapewnienie w ekspresie właściwej ilości wody, podsunięcie kubka bądź filiżanki o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkunastu sekund, aż ekspres wykona całą robotę za nas.

Kapsułki do kawy – smaczna kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kapsułki kawy nie są drogie – nieduże modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Same kapsułki do kawy to też nie jest ogromny wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. latte można zaparzyć w domu za niecałe 1,10 zł. Koszt waha się oczywiście w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z tożsamym napojem serwowanym w kawiarni, jest to często ok 15%-20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich ogromną zaletą. Amatorzy kawy jednak zastanawiają się często czy posiadając ekspres jakiejś firmy nie będą ograniczeni do kupowania kapsułek tylko od danego producenta. To nieuzasadnione niepokoje. Dzisiaj do większości popularnych systemów, m.in. Nescafe Dolce Gusto, Nespresso czy Tchibo Cafissimo można zamówić kompatybilne kapsułki.

Nasze dane:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]