Kompletujemy ubiór jeździecki – czapsy i sztylpy

Chcesz nabyć czapsy? Wejdź na https://horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26

Według wielu jeźdźców najlepszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą cholewą do kolan. I chociaż istotnie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się doskonale, nie są bez wad. Najistotniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować nawet kilka tysięcy PLN. Na dodatek zakładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużej mierze utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewce buta. Tych wad nie mają na szczęście czapsy i sztylpy.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – czym się charakteryzują

Czapsy i sztylpy to elementy przedłużające sztyblety, dające protekcję pozostałej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, stanowiąc zabezpieczenie dla całej nogi, natomiast drugie – chronią jedynie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są produkowane z różnych materiałów. W sprzedaży przeważnie znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są również modele wyprodukowane z tkaniny lub tworzyw sztucznych.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Dwa ostatnie rodzaje cechują się dużo niższą ceną. Skutkiem tego są zalecane jeźdźcom z niewielkim budżetem oraz dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Duży wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – modele perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb kupią zatem także jeźdźcy zamieszkujący miasta, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Nasze dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]