Kontenery budowlane, uszczelniane i z plandeką

Więcej informacji o kontenerach otwartych

Na rynku dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów stalowych na odpady. Te najpopularniejsze używane są jako kontener na gruz lub złom, jak również przy magazynowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednak mnóstwo typów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one odmienną budową oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie surowce można przechowywać w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być dopasowane do rodzaju składowanych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano pod kątem takich odpadów jak rozebrane elementy drzwi i okien, zniszczone płytki ceramiczne lub parkietowe, a także gruz, złom – zazwyczaj używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno bądź produkujących granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do gromadzenia odpadów w formie płynnej lub półpłynnej odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

Do przewożenia ładunków o większych rozmiarach, które nie są odpadami lub potrzebują selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwy jest momentalny rozładunek kontenera. Tego rodzaju kontenery produkowane są najczęściej dla magazynów i przedsiębiorstw transportowych.

Nasze dane:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]