Lampy solne – nie tylko ozdoba wnętrz

Jeśli szukasz lampy solnej, koniecznie odwiedź ten adres.

Małe dekoracje z kamienia i minerałów od lat znajdują swoje miejsce w naszych domach. Sprowadzamy je z różnorodnych wypraw po świecie, a nieraz kupujemy pod wpływem impulsu, bowiem pasują do stylu, w jakim utrzymane jest mieszkanie. Z rzadka jednak są to rzeczy funkcjonalne – z reguły to zwykłe dekoracje. Minerałem, którego można jednakże użyć do tworzenia przedmiotów wykorzystywanych na co dzień, jest sól kamienna. Wytwarza się z niej najczęściej lampy, ale nie tylko.

Lampy solne są wyjątkowe

Lampy solne ładnie się prezentują i łatwo można je dopasować do aranżacji pomieszczenia, gdyż są dostępne w 3 kolorach (białym, szarym, różowym) i w kilku ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest unikatowa, ponieważ nie ma brył kamiennych o jednakowej siatce krystalizacji i kształtach. Szczególnie modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie oszlifowaną, naturalną powierzchnią. Często zdarza się jednak, iż rękodzielnicy parający się robieniem owych lamp, nadają im przeróżne formy, przykładowo piramidy lub kuli.

Lampa solna a wyzwalanie jonów ujemnych

Powszechnie wierzy się, iż lampy solne wywierają dobroczynne oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im przeważnie zdolność jonizacji powietrza, innymi słowy generowania ujemnych jonów, równoważących te produkowane przez wszechobecne przyrządy elektroniczne. Jony ujemne polepszają jakość powietrza i ułatwiają swobodne oddychanie m.in. osobom chorym na na alergię czy astmę. Światło, jakie emitują tego rodzaju lampy, jest kojące i przyjemne, stąd rekomenduje się stosowanie ich osobom, którym dokucza bezsenność lub stres, bowiem przy nich można skuteczniej się uspokoić. Ale z brył soli nie wytwarza się wyłącznie lamp solnych. Produkuje się z nich też pojemniki na drobiazgi i prześliczne świeczniki, a płaskie bloki z soli kamiennej stosuje się w dekoracji mieszkań oraz gastronomii.

Nasze dane:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]