Listwa podłogowa – wykończenie paneli i ochrona ścian

Chcesz zamówić listwę podłogową? Skieruj się tutaj

Z pozoru są niewiele wnoszącym detalem, jednakże ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wygląd wnętrza. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to detale pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale też umożliwiają estetyczne przeciągnięcie kabli i chronią dolne partie ściany przed poplamieniem i uszkodzeniem, co jest istotne szczególnie w pomieszczeniach, w których chodzimy w butach. To na pewno wystarczający powód, żeby nie lekceważyć ich wyboru i dokładnie przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z PVC lub MDF

Drewno to materiał wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter mieszkania i bardzo dobrze komponuje się z eleganckimi meblami bądź dodatkami – przede wszystkim, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla użytkowników z ograniczonym budżetem dobrym rozwiązaniem będą z kolei listwy podłogowe wytworzone z PVC albo MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W mieszkaniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu rekomenduje się zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i one mogą być wytworzone zarówno z litego drewna, jak i innych tworzyw. Dzisiejsze listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – zwykle w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć dostępne są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć też niecodzienny kolor, jeżeli kupimy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolną farbą.

Nasze dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]