Masaż obrzękłych kończyn w domu – o aparacie do drenażu limfatycznego

Chcesz zamówić aparat do masażu limfatycznego? Sprawdź https://bit.ly/3CTtarb.

Presoterapia to zabieg, którego celem jest usprawnienie krążenia chłonki w organizmie. Drenaż manualny opracowano w Danii prawie 100 lat temu – to zestaw różnorodnych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów okrężnych oraz czerpiących, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dostosowuje indywidualnie do punktu masażu, a także kondycji zdrowotnej pacjenta.

Sprzęt do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez pomocy fizjoterapeuty

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów każdego dnia stosowane są urządzenia do drenażu limfatycznego symulujące masaż ręczny. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów podzielonych na komory, które nakłada się na obrzękłe ramiona lub nogi. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne przegrody rękaw naciska na kończynę, stymulując tym samym cyrkulację chłonki. Istnieje sporo zaleceń do zastosowania zabiegu masażu limfatycznego. To w głównej mierze obrzęki i zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy lub mastektomii) obrzęki lub powstałe w wyniku urazów. Korzysta się z niego dodatkowo w zabiegach estetycznych – jako pomoc w likwidacji “skórki pomarańczowej” czy wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia stała się też ogromnie popularna w świecie sportu, najczęściej jako element regeneracji po zwiększonym wysiłku.

Kompaktowe urządzenia CarePump do drenażu limfatycznego w domu

Ogromne możliwości wykorzystania aparatów do presoterapii przyczyniło się pozytywnie do rozwoju tego sprzętu. Współcześnie osoby raz za razem korzystające z tej metody masażu mogą wykonać zabieg w we własnym mieszkaniu, za sprawą mobilnych urządzeń Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Aparaty do masażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry porównywalne do sprzętu stosowanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu oznacza ilość komór mieszczących się w rękawach – więcej przegródek to efektywniejszy drenaż. Urządzenia CarePump nie zabierają wiele miejsca oraz są stosunkowo lekkie, więc bez problemu można zabrać je w podróż, np. na zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego musi być uprzednio skonsultowane z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym samemu, ponieważ występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego masażu (to np. miażdżyca i choroby wirusowe oraz bakteryjne, które trzeba wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]