Mopy profesjonalne – szybkie i efektywne mycie podłogi

Potrzebujesz mopów profesjonalnych? Sprawdź verdeavis.pl

Mycie podłogi wydaje się obowiązkiem bardzo prostym – wystarczy woda, odpowiednia ilość płynu i mop. Jednakże sprawa się komplikuje, gdy idzie o znaczną powierzchnię lub nietypowe, ciężkie do usunięcia zabrudzenia. W takich przypadkach należy sięgnąć po mopy profesjonalne i specjalistyczne środki czystości. W czym kryje się ich przewaga nad tradycyjnymi, używanymi na co dzień mopami? Dlaczego, dbając o podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, warto sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do mycia podłóg?

Cechy najwydajniejszych mopów do mycia podłóg?

Na wydajność mopa wpływają zwłaszcza 2 cechy – jego szerokość oraz materiał, z którego go wykonano. Pierwsza cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię będzie można umyć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest wyjątkowo istotna, gdy mop ma być wykorzystany do mycia posadzek o znacznym metrażu – na przykład sal tanecznych, hallów czy parkietów na boiskach. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia oraz jego trwałość. Warto również pamiętać, że twardsze włókna lepiej ścierają zabrudzenia niż miękkie.

Wiadro i mocny trzonek – istotne akcesoria do mopów profesjonalnych

Sam mop to za mało, by pracownicy zespołów sprzątających mogli szybko i efektywnie myć podłogi. Nieomal jednakowo istotne są także dodatkowe akcesoria. Pośród nich szczególną uwagę należałoby zwrócić na trzonek. Musi on być stosunkowo lekki, a jego długość – dopasowana do wzrostu pracownika. Tylko w takim przypadku użycie mopa nie będzie znacznym obciążeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg istotne jest też jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a dobrze dobrane w znacznym stopniu ułatwia i przyspiesza czyszczenie podłóg. W trakcie czyszczenia ogromnych powierzchni polecamy wybrać zestaw mopa z wiadrem.

Nasze dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]