Mydła i żele antybakteryjne – usuń wirusy i drobnoustroje

Więcej szczegółów o płynie antybakteryjnym do rąk

Nawet do pięciu milionów komórek drobnoustrojów może znajdować się na jednym cm2 powierzchni dłoni. Spora część tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na naszych dłoniach roznoszą się bakterie, wirusy oraz pasożyty powodujące poważne schorzenia. Dlatego mycie rąk jest nieodzowne. Za pomocą normalnego mydła możemy jednak usunąć ze skóry maksymalnie 90 procent drobnoustrojów. Na co dzień to zadowalający rezultat, jakkolwiek w licznych sytuacjach konieczne będzie skorzystanie z o wiele efektywniejszych środków.

Mydło antybakteryjne – gdzie jest stosowane

Mydło dezynfekujące znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Regularnie używane jest w placówkach służby zdrowia – szpitalach, gabinetach dentystycznych i przychodniach. Poza tym jego użycie jest niezbędne w gabinetach kosmetycznych, gdzie specjaliści mają styczność ze skórą pacjentów i znajdującymi się na niej drobnoustrojami. Po antybakteryjny żel do rąk koniecznie powinni sięgać również pracownicy gastronomii – szczególnie po przygotowywaniu potraw z mięsa (przede wszystkim drobiowego), mleka oraz jajek, bo te artykuły spożywcze, gdy są surowe, nierzadko są zakażone bakteriami.

Typy środków do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym środkiem do dezynfekcji rąk jest, rzecz jasna, mydło w płynie z dodatkiem substancji niszczących drobnoustroje – zazwyczaj jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk mają także postać płynu lub żelu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można kupić w różnych opakowaniach – małych, mieszczących się w torebce albo kieszeni spodni, lub dużych, przeznaczonych do wykorzystania w dozownikach wieszanych na ścianie, nierzadko posiadających fotokomórkę bądź przystosowanych do uruchamiania łokciem.

Nasze dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]