Namiot magazynowy – alternatywa dla murowanych hal

Rozwój firmy niemal zawsze wiąże się z koniecznością zwiększenia wykorzystywanej przez nią powierzchni. O ile w przypadku pomieszczeń biurowych nie powinno to sprawić problemów, to te mogą pojawić się, kiedy niezbędna będzie rozbudowa składów. Istnieją na szczęście skuteczne metpdy na to, by zrobić to niewielkim nakładem czasu i, co najważniejsze, funduszy. W takich sytuacjach warto postawić na namioty magazynowe, które mimo niskiej ceny i szybkości budowy oferują przestrzeń i funkcjonalność na poziomie stalowych lub murowanych hal.

Całoroczny magazyn namiotowy

By móc korzystać z tych zalet, wybierając namiot magazynowy upewnijmy się, że jest on przystosowany do użytku przez cały rok. Aby dany namiot sprawdzał się zarówno latem, jak i zimą, musi być on mieć stabilną konstrukcję ze stali nierdzewnej z wytrzymałym systemem instalacji jej poszczególnych elementów. Szczególnie istotne okazują się właściwości materiału, z którego wykonano poszycie. Musi on radzić sobie z nasłonecznieniem, ale też być wytrzymały na niszczycielskie działanie deszczu, gradu, śniegu oraz wiatru. Przydatnym elementem wyposażenia jest także system niwelujący skraplanie się wody wewnątrz namiotu.

Magazyn namiotowy – jakie ma wymiary

Namioty magazynowe dostępne w wielu wariantach, co ułatwia dobór obiektu stosownego do potrzeb danej firmy. Długość takich konstrukcji waha się przeciętnie od 4 do 100 metrów, zaś szerokość wynosi od 3 do 8 metrów. Warto również dodać, że w razie potrzeby w prosty sposób można powiększyć bazę magazynową, scalając kilka namiotów w większy obiekt za pomocą dedykowanego systemu.