Trafny wybór dla nowoczesnego domu – drzwi zewnętrzne drewniane

drzwi zewnętrzne ocieplane

Drzwi zewnętrzne spełniają sporo zadań – chronią dom przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, strzegą przed włamaniem się złodziei oraz separują od szumu docierającego z ulicy. Z jakiego powodu warto zainwestować w drewniane drzwi wejściowe? Kiedy kupić drzwi dwuskrzydłowe?

Drzwi zewnętrzne nie odkształcają się

Kupno drzwi wejściowych to jedna z najpoważniejszych decyzji, które musi podjąć każdy inwestor. Drewniane drzwi wejściowe ze względu na swoje parametry techniczne i trwałość już od dawna cieszą się dużym uznaniem. Drewno doskonale się prezentuje i można je wykończyć na przeróżne sposoby. Poprawnie skonstruowane drewniane drzwi zewnętrzne charakteryzują się energooszczędnością i mają niski współczynnik przenikania ciepła, co powoduje, iż w pomieszczeniach odczuwamy komfort cieplny, a jednocześnie rachunki za ogrzewanie nie są za wysokie. Szukając drzwi do domu wypada wziąć pod uwagę modele o przekroju 68 mm lub 92 mm. Wyjątkowym popytem cieszą się ocieplane drzwi zewnętrzne wytworzone z drewna trójwarstwowo klejonego, dzięki swoich cech – są one odporne na uszkodzenia mechaniczne i zniekształcenia, toteż wspaniale nadają się do zabudowy jednorodzinnej. Współczesne drewniane drzwi wejściowe są zaopatrzone w najlepsze uszczelki.

A może drzwi wejściowe dwuskrzydłowe?

Na rynku znajdziemy również drzwi drewniane na wymiar, które są polecane w przypadku nieszablonowych otworów drzwiowych. Z kolei drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe to oferta dla inwestorów, którym zależy na nieprzeciętnym designie. Jeżeli szukamy drewnianych drzwi zewnętrznych dwuskrzydłowych na wymiar, powinniśmy zlecić ich produkcję przedsiębiorstwu, które zrealizuje nietypowy wzór na zlecenie, a zarazem zapewni kilkuletnią gwarancję na swój wyrób. W drzwiach drewnianych można umieścić rewelacyjnie wyglądające szyby, na przykład witrażowe. Zamawiający mogą też wybierać spośród wielu typów szyldów. Prócz walorów estetycznych, trzeba także położyć nacisk na inne przymioty, którymi charakteryzują się dwuskrzydłowe drzwi wejściowe. Ciężko je sforsować, bowiem w dzisiejszych czasach często zaopatruje się je w zabezpieczenia antywyważeniowe. Gwarantuje to domownikom znakomitą ochronę. Dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne posiadają też wielopunktowy zamek listwowy, a kupujący może wybrać niski próg aluminiowy bądź drewniany. Obecnie w trakcie produkcji drewnianych drzwi wejściowych korzysta się z najlepszej jakości lakierów, które chronią ich powierzchnię przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych.

Nasze dane:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]