W jakim pokoju zamontować roletę dzień i noc?

Jednym z najpopularniejszych rodzajów rolet jest model dzień i noc. Roleta dzień noc to znakomita opcja do wnętrza dla wszystkich tych, którzy chcą kontrolować ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Jest to także świetny sposób na urządzenie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do pokoju dziecka, gabinetu albo sypialni, ale bez efektu całkowitego zaciemnienia. Najpopularniejszy rodzaj rolet dzień noc to zebra. Produkt dostępny jest w wielu rozmiarach (mini, standardowym lub na wymiar) oraz rozmaitych wariantach kolorystycznych.

Roleta dzień noc w pokoju dziecka i salonie

Popularna roleta dzień noc zebra to model zrobiony z pasków w różnych barwach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy w jednej barwie, ale różnych odcieniach, to kolejna propozycja na zaaranżowanie i ożywienie każdego wnętrza.
Do jakiego pokoju będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieskończone. Właściwie dopasowana barwa stonuje lub ożywi atmosferę wnętrza. Średni poziom zaciemnienia gwarantuje mini roleta dzień noc, więc dobrym pomysłem jest zamontować ją w salonie i innych pomieszczeniach, gdzie nie życzymy sobie zbyt wielu promieni słonecznych, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być również łazienka lub pokój dziecka.

Rolety dzień noc – jak je stosować?

Oprócz wymienionych powyżej pomieszczeń, w których zbyt duże natężenie promieni słonecznych może zakłócić odpoczynek lub spanie, istnieje jeszcze kilka sposobów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pokoju, gdzie przeszklona jest duża powierzchnia. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień noc, dzięki której będzie możliwa regulacja natężenia światła lub zaciemnienia, chociażby podczas wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień noc pasują również do każdego współczesnego wnętrza, w którym nie sprawdzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią także rolę dekoracyjną. Współczesne wzornictwo i bogata kolorystyka sprawiają, że wnętrze może nabrać minimalistycznego lub nowatorskiego charakteru. Reasumując: skorzystaj z rolet dzień i noc, jeśli pragniesz uzyskać efekt niepełnego zaciemnienia.