Z okrągłym blatem czy modułowy – jaki stolik kawowy wybrać?

Odpowiedni stolik kawowy powinien być funkcjonalny i komfortowy w użyciu. Trzeba też mieć na uwadze, że jest to interesujący element aranżacji mieszkania. W zależności od naszych potrzeb możemy wybierać spośród kilku typów stolików. Który jednak będzie najodpowiedniejszy?

Jak kupić najlepszy stolik kawowy do salonu?

Podczas zakupów stolika warto rozważyć kilka kwestii. Czy w czasie picia kawy lubimy poczytać gazetę lub książki? Czy zawsze pijemy kawę w tym samym pomieszczeniu? W jakim stylu zaprojektowana jest przestrzeń domu? Odpowiedzenie sobie uprzednio na te pytania może uprościć nam podjęcie decyzji.

Modele stolików kawowych

Dla osób, które cenią sobie optymalne rozwiązania polecane są stoliki kawowe z dodatkową półką. Z takim meblem możemy nie tylko efektywnie zaplanować niewielką przestrzeń pomieszczenia, ale również bez wysiłku utrzymać w nim czystość. Warto przemyśleć również zakup stolika z blatem, który można zdjąć.

W przypadku małej powierzchni do zagospodarowania, można rozważyć zakup stolika z owalnym blatem, który zajmie mniej przestrzeni niż te w tradycyjnej formie. Sprytne rozwiązanie stanowią stoliki z blatem w postaci tacy, które są nie tylko wygodne, ale i wspaniale się prezentują.

Uznaniem cieszą się także stoliki modułowe, które są skonstruowane są w taki sposób, by wsuwać jeden pod drugi. Dodatkowo stoliki o kształcie hexagonu można swobodnie zestawiać z większą ilością części. Natomiast tym, którzy często pijają kawę z gośćmi, zaleca się ławy bądź stoliki z możliwością rozłożenia.

Praktyczne wskazówki

1. Stolik o okrągłym blacie będzie znakomitym rozwiązaniem dla osób dbających o bezpieczeństwo dzieci bądź zwierząt.
2. Jeśli dbamy o ekologię, to należy zastanowić się nad stolikiem z powtórnie przetworzonych materiałów, np. wykonanym z palet. Nieszablonowym pomysłem jest zastosowanie drewnianego pieńka czy zabytkowego kufra w charakterze stolika do kawy.
3. Stolik kawowy powinien znajdować się na wysokości siedziska, czyli ok. 50 centymetrów. Jeżeli zamierzamy postawić go z boku sofy, to dla komfortu użytkownika musi sięgać do wysokości podłokietnika.