Zabierz na wakacje wszystkie potrzebne rzeczy – zamontuj bagażnik bazowy

Zamów bagażnik bazowy na https://ebagaznik.pl/pl/c/Bagazniki-bazowe/15

Wyjazd samochodem na wakacje wymaga znalezienia miejsca na wszystkie potrzebne podczas wypoczynku sprzęty. Zazwyczaj nie pomieścimy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku dużej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne wymiary niektórych bagaży. Tu należy wspomnieć przede wszystkim o nartach i rowerach, których schowanie w bagażniku przeciętnego samochodu jest niewykonalne. Rozwiązaniem tego problemu są uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe dostosowane do transportu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zainstaluj box dachowy

Pakowność auta w dużej mierze zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko gwarantuje przewożonym przedmiotom osłonę przed wodą oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale także nie wpływa znacząco na spadek osiągów pojazdu, ponieważ posiada aerodynamiczną budowę. Do jego założenia niezbędne są poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeżeli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je dokupić później. Pamiętajmy jednak, aby wybór modelu właściwego do budowy naszego samochodu oraz sam montaż powierzyć fachowcom. Po założeniu ich na własną rękę zamocowanie bagażnika może okazać się niewystarczające.

Uchwyty samochodowe bezpieczne dla rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy także zakupić dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przewieziemy samochodem narty, rowery czy SUPy. Uchwyty tego typu są przeważnie dedykowane do transportu konkretnego sprzętu – zapewniają zatem wysoki stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być założone zarówno w tylnej części samochodu – na haku holowniczym albo pokrywie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest zalecane ze względu na to, iż rowerom nie grozi wtedy kolizja z wiaduktami, nisko wiszącymi gałęziami i tablicami.

Nasze dane:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]