Znudziły Ci się firany w oknach? Czas zamontować shuttersy!

Więcej szczegółów o shuttersach.

Urządzając wnętrza, z rzadka przeznacza się wiele czasu na dekorację okien. W większości wypadków wybiera się tradycyjne aranżacje, a więc zasłony i firanki, które niekiedy zestawiane są z roletami. Jednak jest jeszcze inne mało rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – okiennice ozdobne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Na okna, ale także na drzwi – zastosowanie nowoczesnych okiennic wewnętrznych

Najważniejszą właściwością shuttersów (czy też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, że poziome lamele zamontowane na tych okiennicach wewnętrznych poruszają się, dzięki czemu można bez trudu je ułożyć pod dowolnym kątem, w zależności od fantazji lokatorów. Producenci wytwarzają je z polichlorku winylu (PCV), drewna, a także z płyt MDF. Okiennice wewnętrzne shutters instaluje się z reguły na oknach, jednakże jednakowo dobrze będą wyglądać na drzwiach szafy. Shuttersy to co prawda element okna, który w naszym budownictwie spotyka się wciąż sporadycznie, ale każdy z nas zapewne w kinie bądź na ekranie telewizora, gdyż te okiennice są niesłychanie popularne na obszarach z ciepłym klimatem, a więc w Nowej Zelandii oraz Afryce Południowej.

Shuttersy świetnie komponują się z licznymi stylami wnętrz

Shuttersy to dekoracyjne okiennice które nie tylko znakomicie się prezentują, ale mają także przydatne funkcje. Przy ich użyciu można pasywnie regulować użycie energii słonecznej: w gorące dni hamować nagrzewanie się wnętrz, a zimą – zapobiegać stracie ciepła. Okiennice wewnętrzne świetnie komponują się z licznymi stylami aranżacyjnymi i nie ma zwykle przeszkód, aby zainstalować je na zdecydowanej większości okien. Produkuje oraz montuje się je na zamówienie, co skutkuje tym, iż są stosunkowo droższym rozwiązaniem aniżeli na przykład żaluzje. Shuttersy jednak przydają wnętrzom niezmiernie elegancki wygląd, przez co wpływają na podniesienie wartości domu. Wypada także uwydatnić, iż ustawienie lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest ustawia się bez wykorzystania sznurów, co rodzice ciekawskich dzieci lub posiadacze psotnych zwierząt, które mogłyby wplątać się dyndające linki, uznają zapewne za dodatkowy atut.

Nasze dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]